22/06/2015
    Η Κυπριακή Ομοσπονδία υπενθυμίζει τα σωματεία μέλη της ότι την ερχόμενη Τρίτη 30 Ιουνίου 2015 θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Μέγαρο στη Λευκωσία η καθιερωμένη ετήσια Γενική Συνέλευση της Ομοσπονδίας.

Beach Handball - Στο βάθρο των νικητών
    21/06/2015
    Την τιμητική 3η θέση στο διεθνές τουρνουά beach handball 4th Avant Garde BHT της Θεσσαλονίκης κατέκτησε τελικά το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου. Μετά από μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση νίκησε στον μικρό τελικό τους Κύκλωπες με 2-0 και πήρε το αργυρό μετάλλιο. Την 1η θέση κατέκτησε ο ΓΑΣ Κιλκίς, που νίκησε στον τελικό την Δράμα 1986 επίσης με 2-0.

Beach Handball - Πρωτιά στον Β' όμιλο
    19/06/2015
    Την πρώτη θέση στον β΄όμιλο του διεθνούς τουρνουά beach handball 4th Avant Garde BHT τερμάτισε το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και σήμερα Κυριακή, μέσα από τη διαδικασία των πλέι οφ, θα διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό στην τελική κατάταξη του τουρνουά.

Beach Handball - Ανοίγει την αυλαία
    18/06/2015
    Στις μάχες του διεθνούς τουρνουά beach Handball 4th Avant Garde BHT οι αγώνες του οποίου θα γίνουν στη Θεσσαλονίκη, ρίχνεται αύριο Παρασκευή το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου. Στην πρεμιέρα των αγώνων θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Δία.

Beach Handball - Στη Θεσσαλονίκη το Ευρωπαϊκό
    17/06/2015
    Στη Θεσσαλονίκη πετά αύριο Πέμπτη (18/6) η ομάδα beach Handball του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου, όπου εκεί θα συμμετάσχει στο διεθνές τουρνυουά 4th Avant Garde BHT (συμπεριλαμβάνεται στο καλεντάρι της Ευρωπαϊκής) οι αγώνες του οποίου ξεκινούν την Παρασκευή 19 Ιουνίου και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 21 Ιουνίου 2015.

Ανακοινώσεις - EHF -Βγήκαν οι 16 της τελικής φάσης
    15/06/2015
    Ξεκαθάρισαν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε οι 16 ομάδες που θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Χάντμπολ 2015, οι αγώνες του οποίου θα φιλοξενηθούν στην Πολωνία από τις 15-31 Ιανουαρίου 2016. Εκτός από τις 14 ομάδες που προκρίθηκαν μέσα από τις μάχες των ομίλων (7 όμιλοι, προκρίθηκαν οι ομάδες που τερμάτισαν στην 1η και 2η θέση του κάθε ομίλου) στην τελική φάση χωρίς αγώνες πήρε η διοργανώτρια Πολωνία, αλλά και το Μαυροβούνιο σαν η 3η καλύτερη (η μοναδική 3η ομάδα που μάζεψε 7 βαθμούς) ομάδα από τις υπόλοιπες που τερμάτισαν τρίτες. Πιο συγκεκριμένα:

Ανακοινώσεις - Η Κύπρος παρούσα στο Ευρωπαϊκό
    12/06/2015
    Σε Κροατία και Ισπανία ταξιδεύουν τα δύο ζευγάρια των διεθνών μας διαιτητών χάντμπολ, Μουττάς – Αργυρίδης και Παναγίδης –Αντρέου για να σφυρίξουν σε αγώνες του 2ου προκριματικού γύρου του Euro 2016. Πιο συγκεκριμένα:

Beach Handball - Η ... πρώτη στα θρανία
    11/06/2015
    Η πρώτη προπόνηση της Εθνικής μας ομάδας αντρών στο beach handball, η οποία τέλος Αυγούστου θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα παραλίας της 1ης Μεσογειάδας είχε ... επιμορφωτικό χαρακτήρα. Οι διεθνείς, αφού μαζεύτηκαν σε αίθουσα του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου παρακολούθησαν από τον λέκτωρα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Χάντμπολ, Πάνο Αντωνίου, σεμινάριο με θέμα τις αλλαγές / τροποποιήσεις των διεθνών κανονισμών beach handball , όπως αυτοί διαφοροποιήθηκαν και τέθηκαν σε ισχύ από τον περασμένο Ιούλιο.